Obojętności STOP

Bardziej od krzywdy, którą wyrządzają sobie ludzie nawzajem, boli mnie krzywda wyrządzana przez ludzi zwierzętom i naturze.

Zatrważające są publikowane na portalach społecznościowych doniesienia o zmaltretowanych zwierzętach, pobitych, okaleczonych, porzuconych w lasach, przywiązanych drutem do drzew.

Moje życie dzięki zwierzętom jest lepsze, mruczenie kota mnie odpręża, spacer z psem relaksuje i napełnia mój krwiobieg endorfinami.

Mam nadzieję, że każdego chorego tępaka znęcającego się nad zwierzętami dopadnie dokładnie ta sama krzywda, którą wyrządził bezbronnej istocie.

Szokujące jest także to, jak rozwinięte cywilizacje, latające już nie tylko po niebie, ale i w kosmosie, potrafią mieć w dupie swojej otoczenie. Patrzymy w gwiazdy nie widząc tego, co dzieje się wokół nas.

Obojętność to największe przekleństwo naszych czasów. A czasami wystarczy tylko oddać głos, wysłać maila… http://karpaty.wwf.pl/

Z całego serca zachęcam Was do podpisania petycji WWF, bo co się stanie to już się nie odstanie. I nie zmieni tego żadne ugrupowanie polityczne.

Nie bądź barbarzyńcą XXI wieku! Nie bądź obojętny!

Reklamy

24 uwagi do wpisu “Obojętności STOP

 1. Człowieczeństwo polega na przewodzeniu a nie na wykorzystywaniu na tysiące sposobów innych istnień.
  Tylko aby być człowiekiem nie wystarczy się urodzić.
  Niestety!
  Kto i kiedy zrozumie że to wszystko co powstało we wszechświecie ma taką samą cząstkę stworcy jak i my!
  Miło że jesteś ☺

  Polubienie

 2. Zgadzam się z każdym słowem. Zwierzęta czują tak samo jak ludzie. Myślę nawet, że częściej i goręcej niż ludzie okazują swoje uczucia i przywiązanie. Nasz piesek dzieli z nami radości i smutki (dosłownie).
  Sądzę, że i zwierzęta, i naturę krzywdzą ludzie źli, pozbawieni uczuć, wyobraźni. Mam wrażenie, że tacy nie zawahają się skrzywdzić (fizycznie lub psychicznie) człowieka słabszego od siebie. Powinno się ten temat poruszać głośno i częściej.
  Przyłączam się do hasła „Nie bądź obojętny!”.

  Polubienie

 3. Zgadzam się z każdym słowem. Myślę, że zwierzęta nawet częściej i goręcej niż ludzie okazują swoje uczucia i przywiązanie. Nasz piesek razem z nami przeżywa dobre i złe chwile (dosłownie). Czuje tak, jak my.
  Sądzę, że ci, którzy krzywdzą i zwierzęta, i naturę są źli, pozbawieni uczuć, wyobraźni. Mam wrażenie, że nie zawahają się skrzywdzić (psychicznie lub fizycznie) także człowieka słabszego od siebie i dlatego uważam, że głośno i częściej trzeba na ten temat rozmawiać.
  Przyłączam się do hasła „Nie bądź obojętny!”.
  PS. Napisałam jeszcze raz komentarz. Proszę usunąć, jeśli tego, co napisałam wcześniej nie widzę tylko ja.

  Polubienie

 4. Jeśli chodzi o TPN to narazie nie podpisuję. Chce lepiej poznać argumenty obu stron. W życiu miałem zbyt wiele do czynienia z ekoterrorystami. Niestety to też jest biznes. Kochający zwierzęta i przyrodę nie możemy zapominać o człowieku. Nie tylko żabki są ważne ! Ha nie chciałbym aby ginęli żabki i aby ginęli ludzie.
  Dla ekoterrorystow nie ma innych rozmów tylko dotacje na ich ruch. Oczywiście nie generalizuję ale wielu ludzi naciągacza innych na tysiące sposobów. Jeden zbiera do puszki a inny żyje z dotacji !
  Sprawa nie jest tak jednoznaczna, niestety😕

  Polubienie

 5. Życie nie tak proste jest, mój kot Stefanem zwany przepadł w marcowych godach nie wiadomo gdzie, dostało mi się od rodzinki, która stwierdziła, gdybyśmy Go wymiśkowali nie byłoby problemów… czy o to w ochronie przyrody chodzi?

  Polubienie

 6. Niestety, ale masz racje… Strach pomyśleć kogo mijam codziennie na ulicy, może ten sam typ, który kupuje przede mną pieczywo, pare godzin wcześniej skazał psa na śmierć? Serce mi pęka, bo sama mam kota i w obliczu tego, co się teraz dzieje nie mam żadnych wyrzutów sumienia, że jest domowy niewychodzący. Jeszcze jakiś zwyrol z nudów by go skrzywdził…

  Co do samej natury to najbardziej mnie wkurzają janusze palący w piecach czym popadnie, a przecież powietrze jest wspólne, więc równo powinniśmy o nie dbać…

  Pozdrawiam słonecznie :*

  Polubienie

  1. Dziękuję za komentarz. Mój kot rownież jest niewychodzący – chyba że u rodziców na ogrodzie, ale i tak ograniczony długą smyczą. Nie powiedziałabym, że wygląda na nieszczęśliwego. A ja jestem spokojna, że nikt go specjalnie nie zamknie w śmietniku, nie kopnie lub ( czego niestety jako dziecko byłam świadkiem) nie rozjedzie na jezdni.

   Pozdrawiam!

   Polubione przez 1 osoba

   1. Moja Kicia jest wychpdzaca, ma własne drzwiczki, ale to kwestia miejsca zamieszkania. A zresztą to Ona pozwala mi ze sobą mieszkać więc niewiele mam do decydowania😃

    Polubienie

 7. Sam jestem „zwierzolubem” i też cholernie mnie to boli, ale dopóki nie wprowadzą poważnych kar , dopóki ktoś się ostro za to nie weźmie, nic się nie zmieni…

  Polubienie

  1. Kary są , nawet dość ostre jak na iewropejskie warunki. W których można katować byki czy gęsi, nie wspominając o innych naszych braciach mniejszych.
   Jednego nie ma! Zrozumienia że to nie jest przedmiotem czy własność, albo zabawka która można wyrzucić do śmieci. Zresztą co do zabawki to „ludzie” potrafią tak traktować innych ludzi😕

   Polubione przez 1 osoba

   1. U nas 3 lata więzienia to max, a w praktyce zwykle to są kary w zawieszeniu albo grzywny. Kary bezwzględnego więzienia są u nas rzadkością, ale i mentalność ludzi jest taka że zwierzę to coś gorszego….

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s