Idą święta…

Od kilkunastu lat, Święta Bożego Narodzenia to czas, który zaczyna się już 2-3 listopada, a kończy wyprzedażą przed sylwestrem. Otoczenie pachnie pierniczkami, choinki zielenieją z radości na myśl o świątecznych ozdobach, którymi zostaną udekorowane, a my przemierzamy galerie handlowe w poszukiwaniu tego jedynego wyjątkowego prezentu dla bliskich.

Weźmy jednak pod uwagę, że w kraju tak szybko rozwijającym i bogacącym się  (przynajmniej według danych podawanych przez TVP) – jak Polska, jest jednak wielu tych, którzy nie dostaną prezentu, a co gorsza nie mają funduszy by przygotować kolację wigilijną.

Z natury nie jestem osobą skłonną do angażowania się w rozmaite formy pomocy ubogim, czuję się zirytowana, gdy dzień po dniu pod drzwiami mego mieszkania pojawiają się ludzie po prośbie. Jednak dwa razy do roku odsuwam na bok swoje uprzedzenia i wyciągam pomocną dłoń. Pierwsza z tych akcji to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zdobycie czerwonego serduszka oraz dołożenie przysłowiowych kilku groszy do zbiórki jest tego dnia priorytetem, najważniejszym powodem by wyjść z domu.

Druga akcja wystartowała 19 listopada i jest to Szlachetna Paczka.F791HNSo_400x400 Brat mojego ukochanego M. ponownie zaangażował się w zbiórkę dla wybranej przez siebie rodziny. Losy ludzi mijanych przez nas na ulicy, czy klatce schodowej toczą się w rozmaity sposób. Często potrzebują pomocy, a święta pragną spędzić jak my wszyscy- szczęśliwie. Dlatego dokładam swoją cegiełkę do ich świąt tym samym czyniąc swoje Boże Narodzenie lepszym. Zapewniam, że czuję się o wiele lepiej w cieple kominka, zajadając czekoladowego mikołaja i znów oglądając Kevina, który jak co roku został w domu sam. kiedy wiem, że przyczyniłam się do tego, by ktoś tam daleko, a może całkiem blisko (?) również raduje się z ogrzanego mieszkania i smacznej strawy na świątecznym stole.

Pomaganie może sprawić radość, a to uczucie szczególnie polecam.

Jeśli nie znacie inicjatywy „Szlachetna Paczka” zapraszam Was na ich stronę, jak również do wydarzenia organizowanego przez P., może i Wy zechcecie wspomóc jego inicjatywę.

https://www.facebook.com/events/1519964564758239/

Reklamy

12 uwag do wpisu “Idą święta…

 1. 30 tka to nie koniec, to początek. A dziś składam życzenia. Niewiele wiem o Tobie, ale jesteś jedną z tych bardzo nielicznych , do których zaglądam. Życzę Ci wszystkiego czego tylko Ci naprawdę potrzeba. I jeszcze tylko uśmiechu i przyjaciół wokoło .
  ☺Zbyszek

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Od lat czekam na WOŚP i polowanie na serduszka! 🙂

  Szlachetną paczkę popieram w 100%, ale warto kilka razy sprawdzić konkretną potrzebującą rodzinę. W mojej okolicy zdarzyło się już 2 razy, że zwykli oszuści chcieli wyłudzić fajne sprzęty…

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Święta i rok 2018!

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s